MARKETVUE

100% střel, které minete, jsou ty, které nevystřelíte (Wayne Gretzky)


DOM Bricks – unikátní indikátor pro sledování historie limitních objednávek

V dnešním článku bych vám rád představil jedinečný indikátor, který dokáže zobrazit v grafu historii čekajících limitních objednávek.DOM Bricks


DOM Bricks od společnosti DISCOTRADING není indikátorem v pravém slova smyslu. Ten, kdo někdy sledoval DOM, ví, jak náročné je hlídat cenové úrovně, mizející a objevující se objednávky při neustálé změně ceny. Nota bene pro více jak jeden trh je to prakticky nemožné. Pojďme si představit blíže celý koncept, který lze použít jako jednoduchý trading systém.
24.7. v 9:00 vidíme na high 30 minutové úsečky velké volume. To je úroveň, která nás bude zajímat při návratu ceny.

Na následujícím obrázku vidíme, že jak se cena blíží k hlídanému levelu, na této úrovni se začínají objevovat limitní objednávky.
Prodejní čekající objednávky vidíme i v DOMu. V DOMu se samozřejmě cena průběžně mění a limitní objednávky mohou být průběžně stahovány a vkládány. Historii těchto událostí zaznamenává indikátor DOM Bricks. Samozřejmostí je možnost nastavení zvukových alertů pro velké limitní objednávky, takže se již nemůže stát, že by signifikantní objednávka v DOMu unikla vaší pozornosti.
Na posledním obrázku je vidět pohyb ceny od sledovaného levelu. Pomocí uvedeného postupu si každý trader může monitorovat cenové úrovně, na kterých je vyšší pravděpodobnost reakcí velkých obchodníků. DOM Bricks je opravdu robustním nástrojem, který obchodníky upozorní na možnou institucionální aktivitu ještě před tím, než nastane.
Protože tento nástroj považuji za unikátní a troufám si říci, že jiný takový podobný není a sám tento nástroj používám, domluvil jsem u společnosti Discotrading slevu ve výši 10% pro čtenáře našeho serveru. Slevu lze uplatnit na tomto odkazu a platí pro všechny produkty společnosti. www.discotrading.com.