MARKETVUE

100% střel, které minete, jsou ty, které nevystřelíte (Wayne Gretzky)


Live Trading Room Ludvíka Turka a Romana Dvořáka

Představte si, že sledujete profesionálního tradera při skutečných obchodech, naživo a s reálnými penězi na jeho skutečném účtu. Každou vteřinu a minutu uvidíte, co dělá, proč to dělá, co si myslí, co prožívá a jak vydělává nebo prodělává. Uslyšíte rozbory obchodů, které se právě chystá uskutečnit a jeho náhled na trh. Vše je skutečné, nic není hrané.Náš strach z prohry nás limituje - jak to změnit?


Matthew Syed v časopise The Guardian píše velmi zajímavý článek o tom, jak si z dětství se sebou neseme strach z neúspěchu a svůj text o předpokladech úspěšné cesty životem začíná na cvičáku jedné z nejtěžších škol světa, americké vojenské akademie West Point. Obtížnost zdejších prvních týdnů studia je proslulá, budoucí důstojníci se musí vyrovnat s enormním psychickým i fyzickým nákladem, který řada z nich nevydrží a odejde. To je taky záměr armády: oddělit hned na začátku schopné od neschopných. Na předpověď, kdo úvodní martyrium vydrží, a kdo ne, mají ve West Pointu celý arzenál vědeckých testů inteligence a tělesné odolnosti. K rozhodujícím faktorům ovšem patří něco docela nehmotného. Na akademii to měří už deset let a říkají tomu "kuráž". Měření IQ je totiž k ničemu, co se týče hlubších charakterových složek, které jsou přitom v životě rozhodující - třeba vůlí poprat se s obtížemi či schopností nenechat se odradit neúspěchem.
 
Náš problém je podle Guardianu v tom, že žijeme v kultuře posedlé neustálým hledáním talentů. Televizní soutěže o tu či onu "superstar" a příběhy v popkulturních médiích nás neustále přesvědčují, že ti opravdu talentovaní musí uspět a vyšvihnout se k výšinám přes noc, v jednom zářném odhalení svých schopností. "Ale pokud děti věří, že pro ty opravdu talentované přichází úspěch prakticky bez úsilí, proč by měly vytrvávat u něčeho, co se nepovede napoprvé, nebo přinese těžkosti? Logičtější je říct si, že tohle není pro ně to pravé, a vzdát se."
 

 
Jistou paralelu můžete najít v tradingu. S každým obchodem na sebe berete riziko, jste pod tlakem vlastní psychiky, strachu z prohry. K úspěchu v tradingu určitě potřebujete vůli a kuráž. Tyto dvě vlastnosti jsou dobrým předpokladem k úspěchu, nikoli však jediným. Když vlezete snajprovi do rány, bude vám kuráž a odhodlání na nic. K tomu abyste na burze přežili potřebujete i trochu znalostí jak přežít. Nejlepší a nejrychlejší způsob, jak tyto znalosti získat, je učit se od profesionálů.
 
To přesně vám dává Live Trading Room Ludvíka Turka a Romana Dvořáka. Sami se můžete inspirovat a vzít si to nejlepší pro svůj trading. Takto rychlý posun ve vzdělání vám nikdy nemůže dát žádná přednáška, kniha ani web. Přijďte se podívat. Jde o první kontinuální obchodní místnost v češtině.